Йордан Иванов: От натовски генерал, Радев се превърна в руски лейтенант

ГЕРБ носи отговорност за кандидатурата на Десислава Атанасова, заяви Йордан Иванов от ПП-ДБ в „Още от деня“ .

„Нашата номинация бе г-н Белазелков. И ние казваме, че носим отговорност за нея и във всички аргументи, които днес четох, не видях нито един аргумент по отношение на г-н Белазелков“, заяви Йордан Иванов.

По темата с ротацията на правителството Йордан Иванов беше категоричен, че не иска да се повтаря случилото се с министър Хинков.

„Не може един министър да не може да освободи един директор на болница, при условие, че има одитен доклад за закононарушения. Това трябва да се промени след ротацията“, посочи депутатът от ПП-ДБ.

Депутатът от ПП-ДБ отхвърли всякакви обвинения по отношение на прозрачността за кандидатура и избор на конституционни съдии.

„Не можем да бъдем обвинени, че не е имало прозрачност по отношение на избора на конституционни съдии, защото имаше прозрачно, публично изслушване“.

По думите му непрозрачно са били назначение конституционните съдии в президентството.

„Знаете ли как се случи? С едно прессъобщение до медиите. Ето това не е прозрачно!“, категоричен беше депутатът.

Атаките на президентството Йордан Иванов коментира така:

“ Това системно атакуване на тая редовна българска власт , този сихрон на реториката на президента заедно с русофилските говорители в България. Този тих саботаж на модернизацията на българската армия. Всички тези неща вкупом. По-малко страшното е, че превръщат нашиия президент от натовски генерал в руски лейтенант“.

Според депутата от ПП-ДБ се прави опит България да бъде откъсната от консенсуса за европейска сигурност, а именно Шенген.

„Политическият проблем е, че ние успяхме след голям политически компромис да отнемем служебната власт от ръцете на президента“, допълни Иванов.

Източник: www.bnt.bg

Споделяне: 

Facebook

Последни Новини

Позиция на „Демократична България“ – 02.06.2026
Правителствата без кураж се оправдават с тежко наследство, реформаторските и отговорните гледат дългосрочно напред...
Владислав Панев: Натрупаният дефицит за 2025 г. реално...
Положението около свръхдефицита не е кризисно, но е важно България да предприеме стъпки в...
Иван Костов: Андрей Гюров е моят кандидат-президент от...
Гледам с голям интерес и с голяма надежда към президентските избори, защото за мен...
Клуб Лучников – 1.06.2026
На 1.06.26 г., от 18:00 ч. ще се проведе среща-разговор с  Трайчо Трайков, икономист,...
Директорът на ОП „Екоравновесие“ Дойчин Неновски откри новата...
Директорът на ОП „Екоравновесие“ Дойчин Неновски откри новата ветеринарна амбулатория в приют „Горни Богров“...