Синята коалиция обяви водачите на листи и мажоритарните си кандидати

Синята коалиция обяви мажоритарните си кандидати и водачите на листи за парламентарните избори.

„Удържахме критериите – няма ченгета, няма корумпирани образи“ – така Мартин Димитров коментира представената листа.

„Бием се за двуцифрен резултат“, заяви той и призова избирателите да гласуват за Синята коалиция, защото сега се решава бъдещето.

„Каним всички лидери да дойдат на сражение в 23 и 24 район“, добави Димитров и подчерта, че този път Синята коалиция се бие само за първо място в София и за двуцифрен резултат в страната.

Лидерът на ДСБ Иван Костов каза, че се гордее че при съставянето на листата не са правени компромиси. „Ние сме категорично другият полюс срещу БСП и ДПС. Никога не можем да сме с тях. Ако ние бъдем в управлението, те няма да са там“, заяви Иван Костов.

От Синята Коалиция поясниха, че Анастасия Мозер не участва в листите, тъй като не е имало претенции от страна на Обединените земеделци за нейното присъствие.

Вътре в коалицията са задоволени максимално претенциите на партньорите.

Помолен да изясни вчерашното си посещение при Бойко Борисов, който е на болнично легло, Иван Костов заяви: „Да кажем, че това е благоприличие и въпрос на възпитание и човещина. Разбира се, използвах повода да говорим и за политика, защото такива хора като нас не могат да не говорят за политика и да обсъждат само един опериран крак“.

В отговор на журналистически въпрос как Синята коалиция приема новината, че Борислав Великов от БНД стана мажоритарен кандидат на ЛИДЕР и Новото Време Иван Костов каза, че това е голямо огорчение.

За Благоевград мажоритарният кандидат от СДС е Атанас Георгиев, за Бургас – Вълчо Чолаков от СДС, във Варна – Димитър Камбуров от ДСБ. Във Велико Търново Ваньо Шарков – СДС, Видин – Генади Велков от СДС, за Враца – Валентин Стоянов от СДС. За Габрово – Марияна Берекчиева от СДС, за Добрич – Венцислав Върбанов от Обединените земеделци.

За Кърджали – Веселин Методиев от ДСБ. За Кюстендил Евгени Чачев от ДСБ, за Ловеч – Петър Николов от ДСБ, за Монтана – Любомир Иванов от СДС.

В Пазарджик Синята коалиция ще подкрепи Валентин Милтенов – няма да издига свой мажоритарен кандидат. За Перник -мажоритарният кандидат за Синята коалиция е Валентин Павлов от ДСБ, за Плевен – Цветан Костов от СДС, за Пловдив Димо Гяуров от СДС, а за Пловдив-област – Йордан Бакалов от СДС.

За Разград е Митко Ханчев от ДСБ, за Русе – Христо Попов от СДС, за Силистра – Лазар Маричков от ДСБ, за Сливен Михаил Жечков от ДСБ, за Смолян – Васил Василев от ДСБ.

Както още вчера стана ясно за 23 МИР София мажоритарният кандидат на Синята Коалиция е Иван Костов от ДСБ, за 24 софийски район – Мартин Димитров от СДС, а за 25 – Екатерина Михайлова. За София-област е определен Росен Йорданов от СДС.

За Стара Загора мажоритарният кандидат на Синята коалиция е Иван Иванов от ДСБ. За Търговище – Николай Янков от СДС, за Хасково – Петя Ставрева от Обединените земеделци, за Шумен – Васил Тодоров от ДСБ и за Ямбол – Живко Желев от СДС.

№ Избирателен район Мажоритарен кандидат Водач на листа

01 Благоевград Атанас Георгиев – СДС Тони Даскалов – СДС
02 Бургас Вълчо Чолаков – СДС Вълчо Чолаков – СДС
03 Варна Димитър Камбуров – ДСБ Димитър Камбуров – ДСБ
04 Велико Търново Ваньо Шарков – СДС Ваньо Шарков – СДС
05 Видин Генади Велков – СДС Генади Велков – СДС
06 Враца Валентин Стоянов – СДС Асен Агов – ДСБ
07 Габрово Мариана Даракчиева – СДС Мариана Даракчиева – СДС
08 Добрич Венцислав Върбанов – ОЗ Венцислав Върбанов – ОЗ
09 Кърджали Веселин Методиев – ДСБ Стоян Стоянов -ДСБ
10 Кюстендил Евгени Чачев – ДСБ Иван Пипонов – ДСБ
11 Ловеч Петър Николов – ДСБ Петър Николов – ДСБ
12 Монтана Любомир Иванов – СДС Любомир Иванов СДС
13 Пазарджик СК подкрепя Валентин Милтенов Даниел Митов – ДСБ
– независим кандидат
14 Перник Валентин Павлов – ДСБ Валентин Павлов – ДСБ
15 Плевен Цветан Костов – СДС Цветан Костов – СДС
16 Пловдив Димо Гяуров – СДС Димо Гяуров – СДС
17 Пловдив-област Йордан Бакалов – СДС Йордан Бакалов – СДС
18 Разград Митко Ханчев – ДСБ Иво Димитров – СДС
19 Русе Христо Попов – СДС Михаил Михайлов – СДС
20 Силистра Лазар Маричков – ДСБ Лазар Маричков – ДСБ
21 Сливен Михаил Жечков – ДСБ Кирчо Димитров – СДС
22 Смолян Васил Василев – ДСБ Васил Василев – ДСБ
23 София-23 Иван Костов – ДСБ Иван Костов – ДСБ
24 София-24 Мартин Димитров – СДС Мартин Димитров – СДС
25 София-25 Екатерина Михайлова – ДСБ Екатерина Михайлова – ДСБ
26 София-област Росен Йорданов – СДС Венцислав Вутев – СДС
27 Стара Загора Иван Иванов – ДСБ Иван Иванов – ДСБ
28 Търговище Николай Йонков – СДС Николай Йонков – СДС
29 Хасково Петя Ставрева – ОЗ Петя Ставрева – ОЗ
30 Шумен Васил Тодоров -ДСБ Васил Тодоров – ДСБ
31 Ямбол Живко Желев – СДС Живко Желев – СДС