Любен Иванов: Поставяме историческото наследство на Видин, Кула и Димово в центъра на амбициозна концепция, която има за цел да свърже миналото с настоящето и да превърне района в привлекателна туристическа дестинация

Нека вдъхнем нов живот на Пътя на императора.

Поставяме историческото наследство на Видин, Кула и Димово в центъра на амбициозна концепция, която има за цел да свърже миналото с настоящето и да превърне района в привлекателна туристическа дестинация.

Ако работим по нея, имаме реална възможност да привлечем значителни европейски средства, с които ще реставрираме културно-исторически паметници, ще изградим модерна инфраструктура и ще създадем уникални културни събития.

Пътят на Императора – нова концепция, която вдъхва живот на римското наследство:

🛡️ Реставрация на крепостта Кастра Мартис в Кула и крепостта Рациария в Арчар – наследници на славни времена и важни центрове от периода на Римската империя.

🎥 Изграждане на два музея с киносалони, които ще разкриват древните времена на областта Крайбрежна Дакия.

🚍 Исторически автобуси, свързващи Видин, Кула и Арчар, и галера, която ще предлага турове по р. Дунав.

🏺 Организиране на голям римски фестивал, който ще ни пренесе във времето на I и II век, когато тези земи са били част от Римската империя.

🔍 Готови ли сте да се докоснете до историята на Видинския край и да изживеете духа на Римската империя?

Споделяне: 

Facebook

Последни Новини

Бонка Василева: Проектобюджетът на София e реалистичен план...
Проектобюджетът на София e реалистичен план за нашите възможности. Има две неща, които се...
Декларация на ПГ на ПП-ДБ по случай 100...
Днес се навършват 100 години от най-кървавия терористичен акт в историята на България и...
Рискът за помощта за Украйна и неговото възпиране....
Рисков контекст След началото на руската война срещу Украйна през февруари 2022 г., военната...
Радан Кънев за лъжовната кампания, че еврото ще...
„Мисля, че вече всички разбраха, че това не е възможно, а и че никой...
Бонка Василева: Транспортните дружества години наред са източвани....
„И четирите транспортни дружества в София са под властта на ГЕРБ, БСП и ИТН....