Кристина Петкова: Ако искаме България да върви напред имаме нужда от редовно правителство

Другата неделя, когато видим каква е волята на избирателите, ще видим какви са възможните конфигурации. За мен, ако единствената възможност да може да бъде сформирано мнозинство е между ГЕРБ и нас, то трябва да се съберем и да говорим. Разговорът трябва да продължи от там, където беше спрял, но с конкретика и без шикалкавене.

Ако ГЕРБ искат да говорят с нас – да си променят офертата. Защото потенциален вариант и предложение Борисов отново да е премиер – ние няма да примем.

Ако искаме България да върви напред имаме нужда от редовно правителство. Нито повече, нито по-малко. Ние от ДСБ сме наследниците на реформаторската десница, на най-успешното управление на България в новата ни история. Никога не сме се страхували да се изправим срещу опонентите си.

Истината е, че България постигна много повече в за 10 месеца редовно правителство, отколкото за последните 12 г. управление на ГЕРБ и Борисов. За последните 3 г., в които Борисов не е премиер – България бележи значителен растеж.

Ние предлагаме мнозинство за европейска нормална държава. Без корупция, с действащо правосъдие, качествено образование, здравеопазване, което отговаря на нуждите на всеки.

Източник: www.bnt.bg

Споделяне: 

Facebook

Последни Новини

Радан Кънев: Подписът под хартата за мир носи...
На заседание на групата на ЕНП поставих въпроса за подписването на т.нар. Харта на...
Бонка Василева: Столичният общински съвет е абсолютно зависим...
Ако се върнем назад във времето, можем да проследим, че именно през 2023 г....
Атанас Атанасов: С коя олигархия ще се бори...
Атанасов припомни свой въпрос, зададен преди време на държавния глава – дали говори като...
Почетохме паметта на жертвите на комунистическия режим
На 1 февруари си спомняме за невинните жертви осъдени от така наречения "Народе съд"....
Людмила Илиева: Радев има да отговаря на много...
„Служебен премиер трябва да стане този кандидат, който може да организира и проведе честни...