
На 1.06.26 г., от 18:00 ч. ще се проведе среща-разговор с
Трайчо Трайков, икономист, кандидат за кмет на р-н Средец, гр. София
Срещата ще се проведе в залата в централата на ДСБ (бул. Витоша 18)
Темата ще бъде:
Визия за центъра на София.

Трайчо Трайков е икономист, специалност “Международни икономически отношения” от УНСС. Има и специализации по финансов анализ и контролинг в Германия и Австрия.
През 2026 г. година бе назначен за министър на енергетиката в служебното правителство на Андрей Гюров. В периода 2019 – 2026 г. е кмет на столичния район Средец.
На 14 юни предстоят предсрочни избори, за кмет на район Средец в София. Трайчо Трайков отново е кандидат за поста. Той се явява под №11.
По време на мандата си като кмет винаги е изисквал поддържане на висок стандарт при предоставянето на услуги на гражданите. Имал е редица успехи в инициативите си за защита на публичния интерес по отношение на ремонти, детски и спортни площадки, преустройство на административни сгради в детски заведения, освобождаване на зелени площи и обществени пространства от незаконни обекти. Създал е нов площад – “Вацлав Хавел”.