Изявление на ПГ на ДСБ относно пренебрежението на президента към мъката на нацията (07-03-2008)

Вечерта на 28 февруари стана трагична за България. В огнения ад на железопътните вагони намериха гибелта си девет българи. Обществото до днес не може да се отърси от този шок.

В същото време, държавният глава, който според Конституцията олицетворява единството на нацията, пренебрегна мъката на хората.

На втория ден след трагедията, 1 март, докато компетентните органи брояха жертвите, а семействата на пътниците бяха в неведение и отчаяние, българският президент вместо на мястото на инцидента отиде на хайка за вълци.

На третия ден, 2 март, Първанов-Гоце се весели с руските си другари на „празничен концерт“ в НДК.

На четвъртия ден, 3 март президентът даде тържествен прием в „Бояна“, въпреки нарастващото обществено негодувание от вече недопустимото забавяне на националния траур.

Ден след траура, на 6 март наглостта на Първанов достигна нов връх. Той си позволи да излъже българското общество, отричайки да е ловувал.

Заради арогантното му отношение към мъката на нацията и заради поредната му лъжа, ДСБ призовават Георги Първанов-Гоце да се напусне поста си.

Споделяне: 

Facebook

Последни Новини

LiveПриемна с Бонка Василева
Този петък, 24.01 от 18:00 часа общинския съветник Бонка Василева стартира LiveПриемна - онлайн...
Инж. Грети Стефанова: Вместо да закриват нощния...
Спират напълно две нощни линии на градския транспорт в София. Решението е на Столичния...
Любен Иванов: Корупция, задкулисие, безпринципност – това накратко...
Вчера в пленарна зала бе узаконено едно правителство на задкулисието. Правителство, създадено чрез сделки...
Димитър Божилов: Започваме най-важната, но и най-интересната фаза...
Район Триадица даде старт на конкурс за архитектурен проект на нова училищна сграда. С...
Владимир Славенски: Зададохме питане до кмета за положението...
Ремонтът на училище "Яворов" трябваше да завърши този януари, но бе удължен тъй като...