Изявление на ДСБ за международния скандал в българския спорт

Една от най-авторитетните световни осведомителни агенции Би Би Си уличи председателя на Българския олимпийски комитет Иван Славков в подкупност и готовност да корумпира определянето на домакинството на олимпийските игри.
Това е най-големият скандал, опетнил името и образа на България в историята на спортния свят. Опорочен е стартът на олимпийските игри за нашите спортисти и сънародници.
Разкритията на Би Би Си потвърждават нашата позиция, че комунистическата олигархия контролира босовете на организирана престъпност в част от спортните ни организации и напълно във футбола. Бившият зет на комунистическия диктатор Живков стои начело на този картел.
Демократи за силна България настояват държавните институции и спортните организации да реагират незабавно:
  • Министър-председателят Симеон Сакскобургготски да предложи, а президентът Георги Първанов да отмени Указа за награждаване на Иван Славков с най-високия български орден „Стара планина“.
  • Министърът на спорта Васил Иванов-Лучано да поеме инициатива за свикване на Българския олимпийски комитет с цел избор на нов председател.
  • Българският футболен съюз да свика извънреден конгрес и избере нов председател.
  • Прокуратурата на Република България да се самосезира от информацията на Би Би Си за проверка на изнесените данни срещу Иван Славков.
    Достойнството на страната ни зависи от спешните действия на посочените лица и институции. Те трябва веднага да разграничат категорично България от корупцията.
    5.08.2004 г.
    София

Споделяне: 

Facebook

Последни Новини

Атанас Атанасов: Виждаме подаване на топката между Борисов...
България трябва да търси допълнителни гаранции за сигурност в условията на глобални конфликти. Това...
Позиция на „Демократи за силна България“ относно ударите...
Националното ръководство на „Демократи за силна България“ със загриженост следи развитието на ситуацията в...
Бонка Василева: Когато се явяваш срещу един играч...
На всички трябва да ни е ясно без значение дали има или няма пределни...
ДЕКЛАРАЦИЯ ПО ПОВОД 4 ГОДИНИ ОТ РУСКАТА ВОЕННА...
Преди 4 години, в нощта на 24 февруари, престъпният режим на Кремъл извърши немислимото...
4 години война в Украйна – над 14...
Преди четири години се събудихме в свят, който вече не беше същият. На 24...