Иван Костов: Опозицията създаде алтернативна комисия в парламента

(видео)

АЛТЕРНАТИВНА КОМИСИЯ

ЗА ПРОВЕРКА НА НАРУШЕНИЯ НА ОСНОВНИ ПРАВА БЪЛГАРСКИ ГРАЖДАНИ

Ние, парламентаристите от Алтернативната комисия, сме убедени, че нарушенията от властта на основни права на български граждани са много по-големи, отколкото признават управляващите. Ще направим всичко възможно да ги изясним публично.

Тревожат ни опасенията на обществеността и медиите, че вероятно нарушенията са станали с участието или нарочното бездействие на органите на МВР. Бяха защитени от премиера Бойко Борисов, който дори поиска извинения от семейството на Мирослава. Затова сме заинтересовани да разкрием истината. Искрено се надяваме версията, че двата смъртни случая в Перник са поръчкови убийства за отстраняване на свидетели, да не се потвърди.

Целта ни е да проверим законността на действията на МВР и други ангажирани с горепосочените нарушения институции. И ако в законите има пропуски, да предложим тяхното отстраняване.

Основанията на действията ни са само задълженията ни на народни представители. Ще успеем да постигнем целта си, ако хората ни помогнат с отзивчивост и отговорност. Затова се обръщаме с молба за съдействие от всички граждани, медии и институции.

Поканихме ПГ на ГЕРБ да посочи двама свои депутати да влязат в нашата комисия и да участват в нейната работа с равни права с всеки един от нас.

При своите действия ще се ръководим от Конституцията и Правилника за организацията и дейността на Народното събрание.

Споделяне: 

Facebook

Последни Новини

Катя Панева: Професор Хинков получава нашата подкрепа в...
Злоупотребите в доклада за "Пирогов" трябва да бъдат разследвани. Тя коментира обществените поръчки в...
Радан Кънев за Шенген: Заложници сме на бързорастящата...
Няма никаква формална или законова причина за отказ на приемането на България и Румъния...
Кристина Петкова: Не сме забравили нито един от...
Намирам поредното вето на президента Румен Радев за срамно и унизително. Срамно е, защото...
Резолюция на Изпълнителния съвет на ДСБ, ...
1. Изказва своята благодарност на всички български граждани за дадената подкрепа на местните избори...
Георги Ганев: Бюджет 2024 не пречи за влизането...
Единственото продължаващо препятствие за еврозоната е инфлацията и предложеният бюджет за 2024 г. не...