Иван Костов: Демократичната общност трябва да гласува, застрашена е геополитическата посока на страната

Радев е поставен на върха на държавата от петата колона на Русия и проводник на чужди интереси.

Сглобката е единствената алтернатива, която ни предпазва, това е щит, който гарантира нашата сигурност чрез гаранция на нашите партньори в ЕС и НАТО.

Застрашена е наистина геополитическата посока на страната. Герб създадоха провокацията чрез ДАНС, след това това отиде в Министерски съвет и след това ЦИК отне избирателни права, ето какво стана после с ВАС. Посегна се на демокрацията колективно през много институции, затова трябва да се гласува и призовавам всички хора от демократичната общност да гласуват. Сутуацията е много трудна. Трябва да се гласува.

Иван Костов коментира също така и конфликта между „Хамас” и Израел:

Българските власти не се ориентират в тази криза, която създаде войната, която започна „Хамас”. Те се взряха само в рисковете от бежанската вълна, която е малко вероятно да се случи. Всъщност, големият риск от това, което се случва, трябва да се вижда на фона на руската хибридна  агресия срещу всички западно-европейски страни. Тя причини криза навсякъде, противопоставяйки различни общности вътре в европейските общества. „Хамас” създаде нова линия на разделение. Този път изправяйки големи мюсюлмански общности, каквито има във Франция, Германия срещу другите части на западните общества и срещу правителствата. Това крие риск да се разпалят огнища на насилие, безредици и терористични атаки, но в по-големи мащаби”, обясни Костов. Според него у нас определението „хибридна война” остава неизяснено.

Тя е война за умовете и сърцата на хората. Тя се води през промяна на техните възприятия, през лъжливи новини. Целта й е да промени убежденията на хората, да ги насочи срещу базови ценности”, поясни той.

Източник: www.nova.bg

Споделяне: 

Facebook

Последни Новини

ДСБ стартира стратегически разговор за президентските избори 2026...
ДСБ стартира стратегически разговор за президентските избори 2026 с кръгла маса в София Политически...
Кристина Петкова: “Дайте ми децата на един народ...
“Дайте ми децата на един народ за едно поколение – и аз ще променя...
Бонка Василева: Протестът беше политически мотивиран. „Решението“ на...
Протестът беше политически мотивиран. "Решението" на Борисов е популизъм и прах в очите. Това...
инж. Грети Стефанова: Иван Таков така влюбено не е...
Иван Таков така влюбено не е гледал и жена си, както гледаше днес Бойко  Борисов....
Бонка Василева в дебат с Антон Хекимян по...
Бонка Василева и Антон Хекимян влязоха в остър спор за причините и решенията на...