АТАНАС АТАНАСОВ

Днес БСП и ДПС провалиха формирането на парламентарна анкетна комисия за разследване на полицейското насилие и на смъртта на двама български граждани в ръцете на Полицията. Смъртта на единият от тях прекрати действията на прокуратурата за разкриване на организираната престъпна мрежа специализирана в отвличането на хора, защото той беше ключов свидетел на обвинението.

Тази твърда позиция срещу парламентарното разследване на БСП и ДПС е най-яркото доказателство, че упражненото насилие е било планирано и осъществено по нареждане на премиера Станишев и политическото ръководство на МВР.

С отсъствието си от залата Атака стана решаващият фактор, помогнал на Станишев и Доган за този саботаж на очакванията на българското общество и медии.

НДСВ получи поредният удар през пръстите от своите коалиционни партньори БСП и ДПС. Този удар е особено унизителен за царската партия на фона на заявената от нея „авансова“ подкрепа за кабинета Станишев при предстоящия вот на недоверие.

ПГ на ДСБ ще продължат натиска за разкриване на истината и за категорична защита на нарушените права на българските граждани. Ще предложим на опозицията и НДСВ:

1. Да формираме подкомисия към комисията за вътрешна сигурност и обществен ред, която да изпълни задачите на отхвърлената парламентарна анкетна комисия.

2. Да информираме за нейните заключения и предложените мерки българското общество, Европейската комисия и Съвета на Европа.

София, 12 февруари 2009 г.

Споделяне: 

Facebook

Последни Новини

Трайчо Трайков се регистрира като кандидат за кмет...
Трайчо Трайков се регистрира като кандидат за кмет на район „Средец“ за изборите, които...
Владислав Панев: Бюджет 2026 ще бъде голямо предизвикателство
Бюджет 2026 ще бъде голямо предизвикателство, доколкото натрупаният дефицит за първите 4 месеца е...
Владислав Панев: Трябва да се преосмисли начинът на...
Ако говорим за подкрепа, тя трябва да бъде насочена към производителите на оранжерийни зеленчуци,...
Позиция – Демократична България осъждаме решението на правителството...
Осъждаме решението на правителството България да не подкрепи резолюцията на Комитета на министрите на...
Калоян Иванов: Предложенията за намаляване на цените на...
Депутатът от „Демократична България“ Калоян Иванов определи предложените от „Прогресивна България“ мерки за контрол...