Асен Агов: Арестите на кметове могат да мобилизират избирателите

„Влизането на България еврозоната е историческо постижение, но реформите у нас са спрели, а властта изглежда все по-самодоволна.“ Това коментира журналистът и политик Асен Агов в студиото на „Добро утро, Европа“ по Euronews Bulgaria. Според него вотовете на недоверие в парламента само укрепват управляващите, които излизат от тях „като победители“.

Агов коментира, че арестите на опозиционни кметове, като този на кмета на Варна Благомир Коцев, са „намирисваща акция“, която може да доведе до обратен ефект. По думите му протестите в София и Варна са „предупреждение към всички“, включително към управляващите, че общественото недоволство не е изчезнало.

„След влизането в еврозоната имаме нужда от подем – инвестиции ще дойдат, но само ако има правосъдие и справедливост“, заяви Агов. Той отправи критики и към десните формации, като призова за предварителни избори и обща кандидатура, ако искат да има реална алтернатива за президентските избори.

Източник: www.euronews.bg

Споделяне: 

Facebook

Последни Новини

Декларация от „Демократична България“ за икономическа свобода, благосъстояние,...
Днес, в момент на предизвикателна вътрешна и външнополитическа динамика, ние, партиите от „Демократична България“,...
Атанас Атанасов: Кабинетът „Радев“ е правителство на мигриралата...
"Своеобразният български Дугин - Иво Христов - имаше проблем с достъпа до класифицирана информация"...
Радан Кънев: Може би Радев няма намерение да...
Президентът Илияна Йотова връчи мандат за съставяне на правителство на „Прогресивна България“, а Румен...
Йордан Иванов: „Демократична България“ няма да подкрепим вдигането...
"Ще отстояваме фискална дисциплина и защита на средната класа", заяви той Заявката на „Прогресивна...
Катя Панева: Първият същински тест за политическата воля...
В рамките на консултациите при президента от "Демократична България" изразихме позицията си, че концентрацията...